• Mycie paneli fotowoltaicznych

  Panele fotowoltaiczne należy myć wodą destylowaną, miękką gąbką, bądź specjalistyczną miękką szczotką na tyczce, która nie powoduje zarysowań. Jeżeli myjemy moduły/panele regularnie, nie musimy używać chemii do ich dokładnego doczyszczenia. W przypadku znacznego zanieczyszczenia instalacji zaleca się stosowanie małej ilości płynu do mycia szyb wymieszanego z octem winnym.

   

   

  Mycie solarów

   

  Firma Extreme Work posiada w swojej ofercie usługę mycia paneli fotowoltaicznych, a wykorzystuje do tego mocno oczyszczoną wodę, tzw. wodę demineralizowaną.  Do produkcji jej wykorzystywane jest urządzenie przedstawione na poniższej ilustracji, jest to system Ionic Portage o pojemności 800 litrów. A wszystko to znajduje się na aucie ciężarowym, który przyjeżdża razem z nami na usługę. 

  Mycie paneli fotowoltaicznych odbywa się bezdotykowo, za pomocą tyczek, przez które podawana jest oczyszczona woda. Posiadamy tyczki o długości roboczej do 18 metrów wysokości.

   

   

   Tak wygląda nasze urządzenie do produkcji wody demineralizowanej: 

   

  Posiadamy kije teleskopowe, które idealnie wykonują pracę, bez ingerencji fizycznej w same panele, zatem unikamy sytuacji w których istnieje zagrożenie uszkodzenia paneli fotowoltaicznych.

  IONIC systemy do mycia wodą zdemineralizowaną