Zapraszamy wszystkich naszych klientów do skorzystania z oferty odśnieżania dachów. Nasza firma działa od 17 lat i posiada ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Zapraszamy do artykułu o obowiązkach związanych z zalegającym śniegiem na dachach obiektów.

Odśnieżanie dachów to nasza specjalność - zadzwoń 607 606 036
Opublikowany:01.12.2023

Firma Usługi Wysokościowe Extreme Work zajmuje się odśnieżaniem dachów kamienic, dachów obiektów wielopowierzchniowych - hal i innych obiektów przemysłowych. 

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam podejść realnie do zlecenia i je wykonać. Odśnieżanie dachów bowiem to obowiązek każdego zarządcy obiektu.

Przybliżmy ten temat dokładniej:

Odśnieżanie dachów jest obowiązkiem, który reguluje art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, a nadzór budowlany i straż miejska – z powodu zagrożeń dla konstrukcji budynków oraz ludzi i mienia – przywiązują do tego dużą wagę i nie szczędzą kar. 

0dśnieżanie dachów jest ważnym obowiązkiem właścicieli i zarządców nieruchomości. Śnieg zalegający na powierzchni dachu może negatywnie wpłynąć na konstrukcję dachu, zwłaszcza w czasie roztopów i wahań temperatury. Śnieg zalegający na dachu może również zagrażać przechodniom oraz samochodom poruszających się po drogach i chodnikach osiedlowych. Z tego powodu Prawo budowlane nakłada obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachu oraz wykonywania doraźnych przeglądów okresowych stanu technicznego dachu oraz całego budynku.

Zaniechanie obowiązku odśnieżania dachu jest karane mandatem, można też z tego powodu nawet trafić do więzienia (do roku pozbawienia wolności). Wysokość mandatu może wynieść 500 zł. 

 

Polecamy się w zakresie: odśnieżania dachów kamienic, odśnieżania dachów hal i obiektów wielopowierzchniowych, usuwaniem nawisów śnieżnych, usuwaniem sopli z krawędzi dachów.