Pamiętajcie, że działamy cały sezon. W zimie również, bowiem zalegający śnieg na dachach stanowi zagrożenie i należy go usunąć. Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że śniegu z roku na rok jest coraz mniej, ale może zdarzyć się anomalia, która wezwie nas do interwencji!

Zbliża się zima a my jesteśmy gotowi do odśnieżania dachów!
Opublikowany:28.11.2021

Duże opady śniegu w zimie powodują gromadzenie się go na powierzchniach dachów. Szczególnie ma to miejsce w przypadku dachów płaskich i półpłaskich. Zatem każdy administrator budynku powinien zdawać sobie sprawę z tego, że każdy dach ma inną wytrzymałość na ciężar i każdy dach powinien być dokładnie monitorowany. W przypadku bardzo dużych opadów śniegu i zmieniającej się temperatury tzw. odwilży, ciężar m3 śniegu może ulec drastycznej zmianie. Przy odwilży śnieg staje się cięższy, co idzie za tym, zagrożenie katastrofą budowlaną się zwiększa. 

Każdy właściciel budynku powinien zdawać sobie z tego sprawę i podjąć odpowiednie kroki wyprzedzające. Przy gromadzeniu się śniegu i przekroczeniu dozwolonej grubości należy niezwłocznie rozpocząć odśnieżanie takiego dachu. I tutaj właśnie firma Extreme Work wkracza do akcji.

Zapraszamy do współpracy w zakresie odśnieżania dachów.